Finansal Okuryazarlık nedir?

Finansal okuryazarlık , bireylerin gelir ve giderlerini doğru analiz ederek, en etkin şekilde kanalize edebilme yeteneğine sahip olmalarını ifade eder.

Kişinin gelirini akıllıca finansa edebilmesinin yanısıra, doğru yatırım ve tasarruflara yönelebilmesini sağlar.

Finansal okuryazarlık gelirinizle / bütçenizle ilgili bilgi sahibi olmak ve onu etkin bir şekilde yönetebilmeyi ifade eder.

Finansal okuryazarlık bireylerin hayatları boyunca onlara rehber olan, finansal durumlarını verimli bir şekilde yönetebilmelerini sağlayan bir olgudur.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

NACE Kodu Nedir? Uluslararası bir kodlama sistemi olan NACE kodu, ekonomik faaliyetlerin tehlike sınıflarını belirler. NACE kodu açılımı ise “Nomenclature des Activités Économiques dans la Communauté

Western Union Şirketi, ABD merkezli uluslararası finansal hizmetler ve iletişim şirketidir. Western Union ile dünyanın her yerine para gönderebilir ya da adınıza gelen parayı teslim alabilirsiniz. We

Merhaba, Ben Hülya Büyükkaragöz

Benim hakkımda

Ze Finans , bankacılık sektöründe KOBİ , Ticari , Kurumsal  ve Bireysel  Segmentli  şubelerde Operasyon departmanında  yönetici olarak edinmiş olduğu  20 yıllık  sektör tecrübesiyle Hülya Büyükkaragöz  tarafından kurulmuş sitedir.
Hülya Büyükkaragöz , 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi – İktisat bölümünden  mezun olmuştur.
Dünya çapında ki büyük bankalarda yöneticilik yapmıştır.