Hafta Sonu Havale Yapılır mı?

Havale işlemi, bir bankanın iki farklı hesabı arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak yapılabiliyor. Özellikle de internet bankacılığı ve mobil uygulamaların kullanarak hafta sonu havale işlemi oldukça kolaylıkla yapabilirsiniz.


Hafta Sonu EFT Yapılır mı ?


EFT işlemi bir banka hesabından başka bir banka hesabına yapılan para transfer işlemidir.Hafta sonu bankalar tatil olduğu için EFT işlemi yapılamaz. EFT işlem saatleri hafta içi 09:00 – 16:00 ‘ dır.


EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Kaç Dakika Sürer?


EFT işlemi, bankalar arası yapılan bir transfer işlemidir. Bu nedenle EFT işlem süreleri bir çok kritere bağlı olmak üzere değişiklik gösterebiliyor. Yaptığınız işlem, kullanmış olduğunuz bankadan farklı bir banka hesabına iletileceği için, anlık yoğunluklar işlem süresine etki etmektedir. Genellikle yoğunluk olmadığında EFT tutarı en geç 15 dakika içinde hesaba geçmektedir. Ancak bu süre uzamış ise , özellikle saatler geçmişse EFT sorgulamasının yapılması gerekir.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

NACE Kodu Nedir? Uluslararası bir kodlama sistemi olan NACE kodu, ekonomik faaliyetlerin tehlike sınıflarını belirler. NACE kodu açılımı ise “Nomenclature des Activités Économiques dans la Communauté

Western Union Şirketi, ABD merkezli uluslararası finansal hizmetler ve iletişim şirketidir. Western Union ile dünyanın her yerine para gönderebilir ya da adınıza gelen parayı teslim alabilirsiniz. We

Merhaba, Ben Hülya Büyükkaragöz

Benim hakkımda

Ze Finans , bankacılık sektöründe KOBİ , Ticari , Kurumsal  ve Bireysel  Segmentli  şubelerde Operasyon departmanında  yönetici olarak edinmiş olduğu  20 yıllık  sektör tecrübesiyle Hülya Büyükkaragöz  tarafından kurulmuş sitedir.
Hülya Büyükkaragöz , 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi – İktisat bölümünden  mezun olmuştur.
Dünya çapında ki büyük bankalarda yöneticilik yapmıştır.